Kymco го претстави „Lonex“ електричниот скутер со ветување дека засекогаш ќе го промени начинот на кој патуваме.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Кога Џорџ Броу го создаде првиот SS100 во 1924 година со цел да креира нешто налик на Rolls Royce кај мотоциклите, сигурно не ни замислувал свет во кој ќе има каталитички конвертори или антиблокирачки кочници. Но овие фотографии ни покажуваат дека токму компанијата во моментов е лидер во таа технологија.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Целосно освежување на GS моделите од F серијата најави BMW Motorrad оваа недела. Целта, како што велат од компанијата, е трансформација на овие 11 години стари мотоцикли во нешто ново што ќе може да се вози по секаков терен.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Јавното претпријатие Улици и Патишта - Скопје, донесе позитивна одлука во однос на нашето барање за промена на бојата за хоризонтално одбележување на улиците во главниот град!

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Викендот богат со мото настани наспроти лошото време ќе го заокружи мото забавата на Gremium MC Macedonia.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

На 23-ти март 2018 година мото клубот Ноќни Волци - Македонија ќе го прослави својот 12-ти роденден.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Реклами

ЦЕНОВНИК НА НОВИ МОДЕЛИ 2017

Grid List

Мото клубот „Ендуро Тим - Водно Скопје“ сезонава по втор пат ќе ја претставува нашата земја во меѓународните натпреварувања, овој пат со далеку посериозен пристап од минатата, кога беше формиран тимот и за прв пат настапија на БМУ Европскиот шампионат.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Младиот и талентиран мотокрос возач Христијан Станковиќ е новиот член на мото клубот Ендуро Тим - Водно Скопје.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Возачот на Monster Yamaha Tech 3, Јохан Зарко, не успеа да ја заврши работата која ја започна минатата година на трката во Катар поради проблем со пневматиците.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Заврши првата рунда во Супербајк шампионатот, што научивме по стартот на новата сезона?

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Мото огласи

HONDA PAN EUROPEAN ST 1100 / 97HONDA PAN EUROPEAN ST 1100 / 97
Се продава4.300 EUR
Yamaha R6 2008 RJ15Yamaha R6 2008 RJ15
Се продава

Колку ти троши моторот?

Каков бензин користиш?
95     98 (100)

Ставаш бензин за
ден.

Со нив поминуваш
км.

0

Л./100км

Цена на бензинот:

95 = 55ден.
98 = 57ден.