Топ содржини

Откако на трката која се возеше во Сепанг пристигна со предност од 36 поени, третото место кое го освои на трката беше доволно Италијанецот да ја обезбеди титулата.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Десет години по првото издание на познатото рели на Јужно Американскиот континент, релито Дакар во 2019 година ќе се оддржи по нова рута, а стартот и крајниот дел од релито ќе бидат во Лима.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Yamaha пристигна во Австралија во многу лоша форма но после победата на Маверик Вињалес на трката која се возеше на Филип Ајленд, заврши лошата серија за компанијата која доаѓа од Ивата.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Sign up via our free email subscription service to receive notifications when new information is available.
Бидете информирани за сите новости директно на вашата е-маил адреса
Реклами