24
Нед, Сеп

Фабричкиот тим на Red Bull KTM, само што објави дека нивниот професионален возач, Рајан Данџи, одлучил да се повлече од натпреварувањето. Објавата следува кратко откако тој ја освои својата трета последователна титула во AMA 540SX шампионатот, притоа возејќи со фабричката верзија на 450 SX-F.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Со спектакуларната победа во Мексико Сити минатата сезона, бестрашниот Французин Томас Паже полета на патот кон освојување на шампионската титула во светското првенство на Red Bull X-Fighters.

Најтрофејниот македонските мотокрос натпреварувач, Гоце Томовски викендов пред себе ќе го има најголемиот предизвик во досегашната богата и успешна кариера.

Милсапс, кој беше убедливо најдобар на првата трка која се одржа во Анахајм, Калифорнија минатата недела, со својот RM-Z450 мотор заврши како трет, но останува лидер во генералниот пласман со 45 бода.

603154 574088469283361 238051552 nЏастин Барсија: Продолжува со успесите и во новата класа

Младиот и талентиран Џастин Барсија (познат под надимакот „Wild Child“) ја забележа првата победа во класата 450 во Американскиот Суперкрос шампионат.